Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2006, Vol I, No 1, p. 45–53.


Maire-Liis Hääl, Peep Sürje
Su eismo saugumu žiemą susijusios aplinkosaugos problemos
 
Kintantis šiaurinis klimatas dėl kelių priežiūros ir aplinkos sukelia papildomų problemų gerinant eismo saugumą žiemą. Druskos (NaCl) naudojimas sniegui ir ledui valyti nuo kelių daug kur turi didelį poveikį aplinkai. Dėl NaCl panaudojimo atsiranda tiltų, kelių paviršiaus ir bei transporto priemonių korozija, o ant kelių ištirpus ledui, susidaręs vanduo daro neigiamą poveikį augmenijai ir vandens telkiniams. Taip pat buvo nustatyta, kad kaupiasi sunkieji metalai (Pb, Cd, Ni, Zn, Cu, Co), kurie kelia pavojų šalia kelio esančių teritorijų aplinkai. Didėjant cinko koncentracijai grunte, didėja ir kadmio kiekis. Neigiamas dygliuotųjų padangų poveikis kelio paviršiui taip pat pavojingas aplinkai. Daugelyje šalių labai intensyviai priešinamasi druskos naudojimui valant kelius. Todėl už aplinkosaugą atsakingos institucijos rengia normatyvinius dokumentus ir reikalavimus, reglamentuojančius optimalų NaCl panaudojimą.
 
Reikšminiai žodžiai: eismas, kelių priežiūra, dygliuotosios padangos, chloridai, sunkieji metalai, grunto ir gruntinio vandens užterštumas.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai