Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2006, Vol I, No 2, p. 93–102.


Kazys Petkevičius, Julius Christauskas, Birutė Petkevičienė
Infrastruktūros objektų prie automobilių kelių racionalaus išdėstymo principai
 
Lietuva turi gana tankų gerų automobilių kelių tinklą, todėl sudarytos palankios sąlygos šiais keliais vežti keleivius ir krovinius. Plėtojant turizmą ir tranzito vežimus, svarbu prie kelių racionaliai išdėstyti viešbučius, motelius, restoranus, kavines, poilsio aikšteles, degalines ir kitus objektus. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES), savo automobilių kelius mums reikia patobulinti taip, kad jie atitiktų tarptautinius reikalavimus. Siekiant Lietuvą paversti kelionių, turizmo ir tranzito vežimų šalimi, svarbiausių kelionių maršrutų zonoje automobilių kelius reikia patobulinti taip, kad keleiviams būtų teikiamos visos būtinos paslaugos. Svarbus veiksnys, turintis įtakos kelionių patogumui ir saugumui, yra kelių dangos būklė, kurią apibūdina jos suirties ir lygumo rodikliai. Keleiviams prie automobilių kelių teikiamos paslaugos gali turėti įtakos keleivių srautams. Išanalizavę išsivysčiusių Europos šalių ir Rusijos patirtį, paslaugų kompleksus ir objektus prie automobilių kelių siūlome suskirstyti į kategorijas A, B, C, D, E, F, G pagal numatomą poilsio trukmę ir išdėstyti juos taip, kaip parodyta teoriniame modelyje. Įvertinę anketinės apklausos tyrimų duomenis bei šių kompleksų faktinio išdėstymo prie Lietuvos magistralinių kelių eksperimentinius tyrimus, rekomenduojame šiuos kompleksus ir objektus prie kelių išdėstyti taip, kaip parodyta šio straipsnio 3–5 paveiksluose. Pateikti siūlymai automobilių keliams ir jų infrastruktūrai patobulinti leis padidinti kelionių patogumą ir sudarys palankias sąlygas teikti keleiviams bei vairuotojams būtinas paslaugas.
 
Reikšminiai žodžiai: automobilių keliai, paslaugų ir poilsio objektai, racionalus išdėstymas, išdėstymo principai, keleivių ir krovinių vežimas.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai