Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2006, Vol I, No 3, p. 143-150


Salvatore Cafiso, Grazia La Cava, Alfonso Montella, Giuseppina Pappalardo
Kelio apžiūros saugaus eismo požiūriu efektyvumo ir patikimumo tobulinimo procedūra dviejų eismo juostų užmiesčio keliuose
 
Automobilių kelių apžiūra saugaus eismo požiūriu (RSI) yra pripažinta efektyvi priemonė saugaus eismo problemoms nustatyti. Tačiau, dėl savo subjektyvaus pobūdžio, apžiūra gali tapti pagrindu nesutarimams, kurie apriboja apžiūros efektyvumą. IASP tyrimų programoje, kurią finansiškai remia Europos Komisija ir kurioje analizuojami dviejų eismo juostų užmiesčio keliai, pateikta RSI procedūra, numatyta apžiūrų metodologijos efektyvumui ir patikimumui tobulinti. Tuo tikslu tyrimų tikslu tapo apžiūrų struktūra, inspektoriaus ir užsakovo pareigos, ypatingai akcentuojant saugaus eismo problemų nustatymo ir klasifikavimo metodologiją. Norint patikrinti metodologijos patikimumą ypatingas dėmesys skirtas susitarimui dėl saugaus eismo problemų klasifikavimo rezultatų, pateikiamų atskirų inspektorių. Konkrečiai, panaudota statistinė kapa. Rezultatai rodo, kad susitarimo lygis tarp inspektorių dėl daugumos saugaus eismo problemų yra statistiškai svarbus. Procedūros patikimumas yra patenkinamas, ypač turint galvoje, kad saugaus eismo problemų nustatymas yra labai sudėtinga užduotis, pagrįsta žmogaus vertinimais ir patirtimi, be jokių instrumentinių priemonių pagalbos.
 
Reikšminiai žodžiai: saugus eismas, apžiūros, klasifikavimo kriterijai, kontroliniai sąrašai, susitarimo priemonės, patikimumas.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai