ļ»æ Viktors Haritonovs - Poliaminoamidas kaip karštojo asfalto mišinių paviršinio aktyvumo priedas (Vol X, No 2)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2015, Vol X, No 2, p. 112-117


Viktors Haritonovs

Poliaminoamidas kaip karštojo asfalto mišinių paviršinio aktyvumo priedas

 
Reiškinys, kai prarandamas sukibimas tarp užpildo ir bitumo, vadinamas medžiagų atsiskyrimu. Asfalto plėvelės atsiskyrimas nuo užpildo dalelių paviršiaus sukelia pirmalaikį asfalto dangos irimą. Tai susilpnina dangos atsparumą provėžų susidarymui ir nuovargiui. Be to, drėgmės poveikis didina dangos jautrumą įslūgiams, t. y. defektams, dėl kurių prarandamas kelio dangos atsparumas slydimui ir kurie sukelia dangos dėvėjimąsi. Paviršinio aktyvumo ar sukibimą gerinantis priedas pakeičia (sumažina) akmens medžiagų paviršiaus įtempimą. Paviršinio aktyvumo priedai leidžia padidinti bitumo ir akmens medžiagų paviršiaus sukimbamąjį stiprį, užkerta kelią medžiagų atsiskyrimui visą asfaltbetonio naudojimo laiką. Poliaminoamidas – organinis vandenyje tirpus junginys, izoliuojantis mineralinių medžiagų paviršių ir veikiantis kaip sukibimą su bitumu gerinantis priedas. Šio tyrimo tikslas – išnagrinėti poliaminoamido poveikį mineralinių medžiagų ir bitumo atsiskyrimui asfaltbetonio mišiniuose, taip pat jo poveikį asfaltbetonio atsparumui drėgmei, provėžų susidarymui ir nuovargiui. Tyrimo metu atliktas verdančio vandens bandymas, siekiant nustatyti atsiskyrusios mineralinės medžiagos kiekį po užvirimo. Asfalto mišinių atsparumas drėgmei nustatytas atlikus Maršalo stabilumo bandymą. Rato pėdsako bandymo metu nustatytas asfaltbetonio atsparumas provėžų susidarymui. Kontroliniu mišiniu pasirinktas asfaltbetonis su dažniausiai naudojamais mineraliniais milteliais. Nustatyta, kad sukibimą gerinantis priedas ne tik pagerina atsparumą užpildų ir bitumo atsiskyrimui, bet ir šiek tiek pagerina asfaltbetonio atsparumą provėžų susidarymui.
 
Reikšminiai žodžiai: poliaminoamidas, asfaltbetonis, atsparumas drėgmei, atsparumas vandeniui, atsparumas provėžų susidarymui.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai