ļ»æ Evaldas Morkūnas, Aivaras Vilkelis, Skirmantas Skrinskas, Egidijus Skrodenis, Daiva Žilionienė - 2030 metų Lietuvos kelių priežiūros ir plėtros programa – priemonė valstybės lėšomis sukurti darnų ir ilgalaikės plėtros kelių tinklą (Vol X, No 3)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2015, Vol X, No 3, p. 276-282


Evaldas Morkūnas, Aivaras Vilkelis, Skirmantas Skrinskas, Egidijus Skrodenis, Daiva Žilionienė

2030 metų Lietuvos kelių priežiūros ir plėtros programa – priemonė valstybės lėšomis sukurti darnų ir ilgalaikės plėtros kelių tinklą

 
Kelių tinklas (nacionalinis ir tarptautinis) sukuria socialinio ir ekonominio valstybių bei valstybinių bendrijų vystymosi sąlygas. Svarbu užtikrinti mobilų ir saugų gyventojų judrumą mažiausiomis laiko ir taršos sąnaudomis. Tikslams įgyvendinti nacionaliniu ir tarptautiniu mastu taikomi planavimo procesai, racionaliai pagrindžiantys būtinų veiksmų efektyvumą. Lietuvos valstybėje, siekiant veiksmingai panaudoti kelių sektoriui skiriamas lėšas, kelių valdytojas sudaro kelių priežiūros ir plėtros programas, kurios apibrėžia trumpalaikę ir ilgalaikę kelių tinklo viziją ir priemones jai pasiekti. Dėl numatomo nepakankamo kelių sektoriaus finansavimo kelių priežiūros ir plėtros programose siekiama racionaliai derinti kelių tinklo išsaugojimą ir perspektyvinį jo vystymą pagal dabartinį finansavimą. 2030 metų Lietuvos kelių priežiūros ir plėtros programa įvertina esamą kelių tinklo būklę ir nustato tikslus bei darnaus kelių tinklą vystymo ir ilgalaikės plėtros priemones.
 
Reikšminiai žodžiai: strateginis planavimas, kelių tinklas, priežiūra, finansavimas, darni plėtra, Kelių priežiūros ir plėtros programa (KPPP), aplinkosauga, eismo saugumas.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai