ļ»æ Yuanqing Wang, Zihua Li, Yanan Gao - Minimaliųjų pajamų garantija ir viršutinė rinkliavos riba viešosios ir privačios partnerystės kelių projektuose: Pareto optimumo metodas (Vol X, No 4)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2015, Vol X, No 4, p. 365-371


Yuanqing Wang, Zihua Li, Yanan Gao

Minimaliųjų pajamų garantija ir viršutinė rinkliavos riba viešosios ir privačios partnerystės kelių projektuose: Pareto optimumo metodas

 
Viešosios ir privačios partnerystės kelių projektuose minimaliųjų pajamų garantija ir viršutinė rinkliavos riba yra efektyvios priemonės dalijant riziką ir pelną tarp vyriausybės ir privataus sektoriaus. Tačiau jei minimaliųjų pajamų garantija ir viršutinė rinkliavos riba yra nepagrįstos, viena investuotojų pusė gali būti priversta prisiimti per didelę riziką ir finansinę naštą. Šiame straipsnyje nustatyti šeši tikslai vyriausybės ir koncesininko pajamų ir rizikos požiūriu. Kadangi tradicinis diskontuoto grynųjų pinigų srauto metodas neįvertina rizikos veiksnių, šiame darbe siūloma taikyti Monte Karlo imitacijos ir sklaidos paieškos algoritmą skaičiuojant minimaliųjų pajamų garantijos ir viršutinės rinkliavos ribos optimalius dydžius atsižvelgiant į atskirus tikslus. Palyginus su grynosios dabartinės vertės statistika, pateiktas apibendrinimas, kad siekiant tam tikro tikslo, grynosios dabartinės vertės pokytis sumažėja iki minimumo, investuotojai taiko Pareto optimumą tarp pajamų ir rizikos. Be to, jautrumo analizės metu nustatyta, kad vyriausybė yra labiau jautri minimaliųjų pajamų garantijai ir viršutinės rinkliavos ribos dydžiams. Todėl pasiūlytas modelis padeda užtikrinti rizikos pasidalijimo sąžiningumą, mažinti finansinę investuotojų, ypač vyriausybės, naštą ir didinti privataus sektoriaus investicijų patrauklumą.
 
Reikšminiai žodžiai: minimaliųjų pajamų garantija, Monte Karlo, grynoji dabartinė vertė, rizika, sklaidos paieškos algoritmas, viršutinė rinkliavos riba.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai