ļ»æ Maria de Lurdes Antunes, Vânia Marecos, José Neves, João Morgado - Kelio infrastruktūros dangos sprendimai paremti gyvavimo ciklo vertinimu (Vol XI, No 1)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2016, Vol XI, No 1, p. 43-52


Maria de Lurdes Antunes, Vânia Marecos, José Neves, João Morgado

Kelio infrastruktūros dangos sprendimai paremti gyvavimo ciklo vertinimu

 
Kelių tinklo statybai ir priežiūrai reikia didelių biudžeto išlaidų. Todėl projektuotojai ir sprendimų vykdytojai turėtų turėti geriausias priemones kelio dangos sprendimams kiekvienoje konkrečioje situacijoje, kad optimizuotų kelio infrastruktūros investicijas. Gyvavimo ciklo įvertinimas – svarbi priemonė priimant sprendimus dėl skirtingų kelio dangų. Straipsnyje pristatoma skirtingų lanksčiųjų ir pusiau standžių kelio dangos alternatyvų gyvavimo ciklo sąnaudų analizės studija, tikslingai paremti bendradarbiavimą priimant naujų kelio dangos konstrukcijų projektavimo sprendimus. Analizė buvo atliekama naudojant tipinių kelio dangos konstrukcijų sąnaudų duomenis ir atsižvelgiant į tinkamus kiekvienos parinktos konstrukcijos rūšies veikimo modelius. Modeliai buvo patikrinti naudojant ilgalaikių veiklos tyrimų visoje Europoje rezultatus. Pasirinktos priežiūros strategijos atsižvelgė į praktiką Europos kontekste. Be gyvavimo ciklo administravimo išlaidų, pasiūlyta metodologija taip pat nagrinėja vartotojo ir aplinkos išlaidas jų įtraukimo į sprendimų procesą požiūriu, naudojant daug kriterijų turinčią analizę. Buvo parodyta, kad ši metodologija gali būti paprasta ir naudinga priemonė, padedanti pasiekti pačių tinkamiausių kelių tinklo dangos sprendimų, kalbant apie projektavimo ir priežiūros veiklas, tuo pat metu grindžiamas techniniais, ekonominiais ir aplinkos kriterijais.
 
Reikšminiai žodžiai: kelias, kelio danga, gyvavimo ciklas, projektavimas, priežiūra, išlaidos.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai