ļ»æ Juri Ess, Dago Antov - Greičio reguliavimo priemonių efektyvumo vertinimo metodologija. Estijos pavyzdys (Vol XI, No 4)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2016, Vol XI, No 4, p. 259-265


Juri Ess, Dago Antov

Greičio reguliavimo priemonių efektyvumo vertinimo metodologija. Estijos pavyzdys

 
Greičio reguliavimas – sudėtinė šiuolaikinio eismo planavimo ir eismo valdymo dalis, naudojama įvairioms užduotims įgyvendinti: sumažinti automobilių greitį ar eismo intensyvumą, o galiausiai ir eismo įvykių skaičių. Greičio reguliavimo priemonės nėra standartizuotos tarptautiniu lygiu ir yra ypač skirtingos savo geometrine forma ir išdėstymu, taip pat ir Estijoje. Atskirų greičio reguliavimo priemonių efektyvumas taip pat nėra gerai ištirtas, dažnai tyrimų rezultatai yra nelygintini. Nėra tikslių rekomendacijų, kurios priemonės būtų tinkamiausios tam tikromis sąlygomis. To priežastis yra greičio reguliavimo priemonių efektyvumo nustatymo metodologijos nebuvimas. Šiame straipsnyje aprašytas tyrimas, kurio tikslas – sukurti tokią metodologiją ir ją išbandyti bandomaisiais tyrimais. Greičio reguliavimo priemonių efektyvumas vertinamas pagal prognozuojamą automobilių greitį ir priimtinumą visuomenei. Šis metodas leidžia palyginti dviejų ar kelių tos pačios rūšies priemonių efektyvumą. Bandomasis tyrimas atliktas Taline, dalyvaujant 30 vairuotojų. Rezultatai įrodė, kad naujoji metodologija yra tinkama greičio reguliavimo priemonių efektyvumui vertinti.
 
Reikšminiai žodžiai: efektyvumas, Estija, pasaulinės navigacijos palydovų sistema, metodologija, greičio reguliavimas, greičio reguliavimo priemonės, eismo saugumas, eismo studija.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai