Iva Broukalová, Vladimír Křístek - Istorinio Prahos tilto rekonstrukcijos ir remonto darbai (Vol XII, No 4)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2017, Vol XII, No 4, p.264-269


Iva Broukalová, Vladimír Křístek

Istorinio Prahos tilto rekonstrukcijos ir remonto darbai

 
Neseniai atlikta istorinio mūrinio Čarlzo tilto Prahoje rekonstrukcija suplanuota atsižvelgiant į originalią koncepciją, originalias medžiagas ir senovės statybos būdus. Tilto rekonstrukcijos ir remonto darbai atlikti įvertinus tilto charakteristiką, diagnostikos, pažaidų ir nusidėvėjimo įvertinimo rezultatus, susijusius su medžiagomis, aplinka, klimatu, taip pat įvertinus konstrukcines tilto ypatybes bei paveldo, istorinius ir struktūrinius aspektus. Rekonstrukcijos darbų atlikimas su minimalia intervencija į tilto keliamąją konstrukciją yra plačios diskusijos apie rekonstrukcijos, restauravimo ir išsaugojimo strategiją rezultatas, priklausomai nuo vietovės ir istorinio tilto svarbos. Rekonstrukcijos metu padidintas tilto patvarumas, prailginta naudojimo trukmė, užtikrinta istorinio tilto apsauga nuo kenksmingų poveikių dar daugelį metų. Straipsnyje pateikti istoriniai duomenys, praėjusiame amžiuje atliktų kontraversiškų rekonstrukcijos darbų pasekmės. Nagrinėjamas upės tėkmės, temperatūros ir drėgmės poveikis tilto konstrukcijai. Nurodyti rekonstrukcijos darbų etapai: pirmajame etape atliktas tilto atramų pamatų stiprinimas, antrajame etape suremontuotas tilto paklotas, drenažo sistema ir kiti tilto elementai.
 
Reikšminiai žodžiai: tilto paklotas, drenažas, pamatai, mūrinis tiltas, rekonstrukcija, plytų mūras, temperatūros poveikis.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai