Zhongyu Li, Tingguo Liu, Jicun Shi, Uladzimir Veranko, Vitali Zankavich - Asfaltbetonio dangų atsparumas nuovargiui. Ypatybės ir galimybių vertinimas (Vol XII, No 4)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2017, Vol XII, No 4, p.270-275


Zhongyu Li, Tingguo Liu, Jicun Shi, Uladzimir Veranko, Vitali Zankavich

Asfaltbetonio dangų atsparumas nuovargiui. Ypatybės ir galimybių vertinimas

 
Šiame straipsnyje pateikti asfaltbetonio dangų deformacijos ir ardymo, veikiant ciklinėms apkrovoms, tyrimo rezultatai. Tokio asfaltbetonio savybių vertinimo pagrindu buvo įrodymai, kad, nepaisant sudėties ir struktūros, asfaltbetonis, turintis vienodą kiekį tampriųjų (klampiai plastiškų) ryšių, turi tą pačią silpnėjimo gebą. Tai svarbi asfaltbetonio ypatybė, kuri atveria kelią kurti tam tikrus metodus analizuojant asfaltbetonio savybes, įvertinant jo patikimumą ir patvarumą. Šiame darbe pasiūlyta daug žadanti metodologija, skirta asfaltbetonio nuovargio ir ciklinio patvarumo lyginamajam vertinimui atlikti, tiriant kompleksinę tampriųjų ir klampiai plastiškų ryšių aibę, priklausomai nuo temperatūros, dydžio ir apkrovų poveikio. Ateityje, sudarius asfaltbetonio funkcionavimo su ta pačia tampriųjų ryšių aibe modelius, bus galima optimizuoti asfaltbetonio sudėtį, remiantis temperatūros ir konstrukcinės analogijos principais, kas yra labai svarbu nagrinėjant nuovargį ir ciklinį patvarumą, taip pat atsparumą plyšių susidarymui žemoje temperatūroje ir atsparumą šlyčiai.
 
Reikšminiai žodžiai: asfaltbetonis, ciklinis patvarumas, tamprieji ryšiai, trūkio energija, nuovargis, deformacija, įtempis, kietumas, klampusis elastingumas.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai