Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2008, Vol III, No 2, p.64-70.


Christiane Raab, Manfred Norbert Partl

Asfaltbetonio dangos sluoksnių sukibimo ilgalaikiškumo tyrimas

 
Pastaraisiais metais visoje Europoje skiriama vis daugiau dėmesio kelio dangos sluoksnių sukibimo bandymams. Dangos sluoksnių sukibimo savybės nustatomos įgyvendinus daugelį statybos projektų, daugelis šalių yra parengę norminius reikalavimus, nustatančius ribines sukibimo reikšmes.

Straipsnyje sprendžiami sukibimo savybių ilgalaikiškumo klausimai, pateikti išsamaus Švedijos mokslininkų tyrimo rezultatai. Šio tyrimo metu sukibimo reikšmės, nustatytos 1993–1997 metais Leutnerio lygiagrečiu tiesioginės šlyties bandymu 14-koje didelio eismo intensyvumo kelių, buvo palygintos su tų pačių kelių ruožų sukibimo reikšmėmis, išmatuotomis praėjus 9–13 metų. Be to, buvo atliktas antrasis tyrimas žiediniame manieže, kuris padėjo nustatyti sukibimo savybių rato pėdsake ir šalia jo skirtumus. Pastebėta, kad daugeliu atvejų dėl eismo sukeliamo dangos sutankinimo ir nusėdimo dangos sluoksnių sukibimas gerėja. Problemų, dėl kurių sumažėja šlyties jėgos, kyla tada, kai danga turi nusidėvėjimo požymių. Skirtumas tarp sukibimo savybių rato pėdsake ir šalia jo gali būti įrodytas tyrimais žiediniame manieže, tačiau kelyje šis skirtumas priklauso nuo daugelio veiksnių ir dažnai atrodo, kad išnyksta bėgant metams.
 
Reikšminiai žodžiai: sukibimo savybės, lygiagretus tiesioginės šlyties bandymas, tarpsluoksniai.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai