Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2008, Vol III, No 2, p. 84–92.


Sven-Olof Lundkvist, Ulf Isacsson

Šiuolaikinis eismo organizavimo priemonių būklės vertinimas

 
Eismo organizavimo priemonės naudojamos saugiam ir patogiam eismui užtikrinti. Išskiriamos 5 pagrindinės eismo organizavimo priemonių grupės: kelio apšvietimas, aptvėrimai ir atitvarai, vertikalieji ženklai, horizontalieji ženklai ir šviesoforai. Visos šios priemonės turi bendrą ypatybę, t. y. įrengus jas kelyje, būtina išlaikyti jų eksploatacines savybes. Būklės vertinimas yra svarbus instrumentas eksploatacinėms savybėms nustatyti. Dažniausiai kelyje yra daugybė eismo organizavimo priemonių. Tai reiškia, kad jų būklės vertinimo metodas turi būti greitas ir praktiškas. Nors ne visų priemonių būklė gali būti įvertinta, galima vieno pavyzdžio atranka iš vienos priemonių grupės. Kitaip tariant, būklei vertinti reikalinga pavyzdžių atranka ir tinkamas vertinimo metodas. Pavyzdžių atranka kelyje yra gana sudėtinga. Todėl, atliekant atranką, gali tekti nukrypti nuo visiško atsitiktinumo principo. Tačiau labai svarbu, kad atranka būtų atlikta be sisteminių paklaidų. Pageidautina, kad fizinis būklės vertinimo metodas būtų mobilus. Deja, literatūroje aprašyti tik keli mobilūs metodai, tarp jų tik vienas fizinis vertinimo metodas (kelio dangos ženklinimo atspindėjimo apibūdinimas). Šių tyrimų rezultatai buvo publikuojami JAV ir Šiaurės šalyse. Nors mobilių prietaisų trūksta, tokių eismo organizavimo priemonių kaip gatvių apšvietimas, turėklai, triukšmo sienutės, ekranai nuo akinimo, kelio ženklai, iškilus dangos ženklinimas ar šviesoforai, būklės vertinimas yra aprašytas dokumentuose. Šių priemonių būklės tyrimai buvo atlikti naudojant stacionarius prietaisus ar subjektyvų vertinimą. Yra žinoma, kad kokybės kontrolė leidžia gerinti priemonių eksploatacines savybes. Tai aprašyta, pavyzdžiui, Švedijos kelių ženklinimo šešerių metų tyrimų studijoje. Vadinasi, jeigu eismo organizavimo priemonių kontrolė vykdoma reguliariai, galima manyti, kad jų eksploatacinės savybės pagerės, o tai bus naudinga ne tik kelio savininkui, bet ir vairuotojui. Todėl reikia tobulinti mobilius prietaisus, skirtus visų tipų eismo organizavimo priemonių būklei vertinti.
 
Reikšminiai žodžiai: eismo organizavimo priemonės, kelio apšvietimas, atitvaras, kelio ženklas, kelio dangos ženklinimas, šviesoforas, būklės vertinimas, atspindėjimas, matomumas.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai