Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2008, Vol III, No 3, p. 137-144.


Algirdas Juozapaitis, Arnoldas Norkus, Povilas Vainiūnas

Kabamojo plieninio tilto formos stabilizavimas

 
Viena iš pagrindinių kabamųjų tiltų projektavimo problemų yra jo pradinės formos stabilizavimas. Kabamųjų tiltų deformatyvumą lemia iš esmės ne tiek tampriosios deformacijos, kiek asimetrinių apkrovų sukelti kinematiniai kabamojo laikančiojo lyno poslinkiai. Nagrinėjant visuminius kabamojo lyno poslinkius, galima sąlygiškai suskaidyti juos į kinematinius ir tampriuosius. Šiuo atveju apskaičiuojami pirmiausia kinematiniai kabamojo lyno poslinkiai, o tik tada yra nustatomi tamprieji jo poslinkiai atsižvelgiant į jau pakitusią kabamojo lyno geometriją. Toks sąlygiškas skaidymas leidžia įvertinti tam tikrų poslinkių komponentų įtaką pradinės tilto formos pokyčiams, taikyti efektyvias inžinerines jos stabilizavimo priemones. Straipsnyje pateikiamos patikslintos analizinės išraiškos visuminiams bei kinematiniems ir tampriesiems kabamojo lyno poslinkiams bet kuriame jo pjūvyje apskaičiuoti. Aptarti kabamojo tilto pradinės formos stabilizavimo būdai, išanalizuotas jų efektyvumas. Straipsnyje siūloma konstrukcinėmis priemonėmis suvaržyti horizontaliuosius kabamojo lyno poslinkius sujungiant kabamojo tilto lyną su standumo sija ir taip ne tik sumažinti vertikaliuosius jo poslinkius, bet ir stabilizuoti kabamojo tilto formą.
 
Reikšminiai žodžiai: kabamasis plieninis tiltas, kabamasis lynas, simetrinis ir asimetrinis apkrovimai, kinematiniai poslinkiai, tamprieji poslinkiai, visuminiai poslinkiai, tilto formos stabilizavimo būdai.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai