Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2009, Vol IV, No 2, p. 69-79.


Darjušas Mučinis, Henrikas Sivilevičius, Rolandas Oginskas

Regeneruojamos asfalto dangos nevienalytiškumą lemiantys veiksniai ir jos komponentų kiekio sklaidos parametrų vertinimas

 
Taupant bitumą ir mineralines medžiagas, saugant aplinką nuo teršalų, nestorinant dangos konstrukcijos nufrezuojama sena asfalto danga, kuri karštai regeneruojama ir vėl naudojama toje pačioje ar kitoje vietoje. Nufrezuotos regeneruojamos asfalto dangos (reclaimed asphalt pavement – RAP) tinkamumą pakartotiniam naudojimui lemia sudėtis (bitumo kiekis ir granuliometrinė sudėtis) ir jos komponentų savybės. Pateikta RAP nevienalytiškumą lemiančių veiksnių sisteminė analizė. Paėmus iš Lietuvos automobilių kelių asfalto dangos frezavimo įrenginių į transporto priemones pakraunamo, taip pat asfaltbetonio gamyklų teritoriniuose sandėliuose laikomo RAP ėminius, jie išbandyti akredituotoje laboratorijoje. Nustatyta kiekvieno ėminio sudėtis (seno tirpaus bitumo kiekis ir granuliometrinė sudėtis – gradation), taip pat neekstrahuotų granulių drėgnis ir granuliometrinė sudėtis. Apskaičiuotos statistinės charakteristikos, rodančios faktinį RAP, esančio skirtingose vietose, homogeniškumą pagal jo sudėtį, ir jos išanalizuotos. Pateiktas įvairių partijų RAP homogeniškumo lyginimo pagal maksimalias pilnutinių išbirų per sietus standartinių nuokrypių vertes modelis ir iš eksperimentinių duomenų gautos regresijos lygtys. Nustatyta, kad RAP, paimto iš kelio (RAP-1 imtis), paimto iš tam tikrų įvairiose vietose pradėtų sudaryti krūvų (RAP-2 imtis) ir atvirame sandėlyje pripildytos krūvos (RAP-3 imtis), statistiškai homogeniškumas nesiskiria. Pateiktas TRA ASFALTAS 08 reikalavimus atitinkantis maksimalus leidžiamas dėti į karštai maišytą asfalto (HMA) mišinį (hot mix asphalt mixture) RAP procentinis kiekis, priklausantis nuo faktiško RAP homogeniškumo.
 
Reikšminiai žodžiai: naudoto asfalto granulės, homogeniškumas, statistinė analizė, granuliometrija.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai