Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2009, Vol IV, No 3, p. 99-107.


Filippo Giammaria Praticò, Antonino Moro, Rachele Ammendola

Veiksniai, darantys įtaką nebranduolinių tankio matavimo prietaisų nukrypimams ir paklaidoms, matuojant poringus europinius mišinius ir tankios granuliometrijos sukibimo sluoksnius

 
Gerai žinoma, kad rangovo kokybės kontrolė ir įmonės darbo kokybės užtikrinimas gali pagerinti kelio dangų iš karštai maišytų mišinių kokybę (tiek poringų europinių mišinių, tiek tankios granuliometrijos sukibimo sluoksnių). Kita vertus, daugelyje išvadų ar ataskaitų pabrėžiama tuštymėtumo nustatymo darbo vietoje svarba dėl didelės jo įtakos eksploatacinėms dangos savybėms (vėžėtumui, nuovargiui, konstrukcijos stipriui, vandens pralaidumui, lukštenimuisi ir t. t.). Vyrauja ir kita nuomonė, kad laboratorinis tankio nustatymo bandymas, nors patikimas ir tikslus, yra labai lėtas. Visa tai nusako vis didėjančią tankio nustatymo darbo vietoje reikšmę naudojant nebranduolinį tankio matavimo įrenginį. Šio straipsnio tikslas – išnagrinėti veiksnius, darančius įtaką nebranduolinių tankio matavimo prietaisų nukrypimams ir paklaidoms, matuojant tiek poringus europinius mišinius, tiek tankios granuliometrijos sukibimo sluoksnius. Paklaidoms, nukrypimams ir parametrų priklausomybei didelę įtaką turi mišinio tipologija ir jo savybės. Toliau straipsnyje aprašyti praktinio naudojimo būdai.
 
Reikšminiai žodžiai: kokybės užtikrinimas, kokybės kontrolė, nebranduolinis tankio matavimo prietaisas, poringas europinis mišinys, tankios granuliometrijos sukibimo sluoksnis.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai