Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2009, Vol IV, No 4, p. 161-167.


Evaldas Petkevičius, Alfredas Laurinavičius, Rolandas Petkevičius, Rimantas Babickas

Komponentinės sudėties įtaka karštojo maišymo asfaltbetonio mišinio savybėms

 
Pateikta Lietuvos automobilių kelių ir jų plėtros galimybių bendroji charakteristika. Asfaltinė danga įrengta 63,72% Lietuvos valstybinės reikšmės automobilių kelių (pagal jų ilgį). Modernizuojant šalies valstybinės reikšmės automobilių kelius žvyrkeliuose dažniausia įrengiama asfaltinė danga. Nurodyta, kad svarbiausi asfaltinės dangos ir jos konstrukcijos būklę bei funkcionavimo trukmę charakterizuojantys rodikliai yra asfaltbetonio atsparumas tempimui lenkiant Rl (a), dangos asfaltbetonio tampros modulis E(a) ir asfaltbetonio atsparumas nuovargiui N(a). Šių rodiklių vertės labai priklauso nuo asfaltbetonio komponentinės sudėties ir struktūros, taip pat nuo jo sutankinimo. Asfaltbetonio tinkamumą kelių dangai gerai charakterizuoja jo fiziniai ir mechaniniai rodikliai pagal Maršalą: pastovumas P, plastiškumas PL, tuštymėtumas T(a) ir kt. Šie rodikliai taip pat labai priklauso nuo asfaltbetonio sudėties ir struktūros. Atlikus tyrimus Lietuvos automagistralėse ir kelių laboratorijoje, buvo nustatytos konkrečios priklausomybės tarp asfaltbetonio komponentinės sudėties ir jo fizinių bei mechaninių rodiklių pagal Maršalą verčių. Pateiktos išvados ir rekomendacijos.
 
Reikšminiai žodžiai: kelių danga, kelių dangos konstrukcija, karštojo maišymo asfaltbetonis, karštasis maišymas, komponentų kiekis, kokybės rodikliai.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai