Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2010, Vol V, No 4, p. 240-245.


Daiva Žilionienė, Rolandas Oginskas, Kazys Petkevičius

Lietuvoje įrengtų žiedinių sankryžų tyrimai, analizė ir vertinimas

 
Žiedinės sankryžos, suteikiančios tinkamas darniojo saugaus eismo sąlygas, užmiesčio valstybiniuose keliuose su sunkiasvorio tranzitinio transporto eismu Lietuvoje buvo pradėtos rengti 2001 m. Iš pateiktų statistinės analizės duomenų matyti, kad Lietuvos keliuose orientuojamasi projektuoti ir rengti mažąsias žiedines sankryžas, kurių centrinės salelės skersmuo didesnis už vidutinį, lygų 25 m. Projektuojant ir įrengiant žiedines sankryžas Lietuvos keliuose, dažnai susiduriama su teritorijų problema. Dėl to žiedinių sankryžų vidinio ir išorinio, įvažų bei nuovažų spinduliai būna minimalūs ar neatitinka keliamų reikalavimų. Išnagrinėjus, išanalizavus ir įvertinus žiedinių sankryžų techninius projektus, galima teigti, kad konstrukcinėms pažaidoms atsirasti gali turėti įtakos ne tik kai kurių normų ar rekomendacijų trūkumas, bet ir esamų normų taikymo netikslumai, dėl kurių priimami netinkami projektiniai sprendimai, o technologiniai pažeidimai įrengiant žiedinę sankryžą ir pažeidimai dėl nepakankamos autorinės ir techninės priežiūros sudaro palankias sąlygas pažaidoms atsirasti.
 
Reikšminiai žodžiai: žiedinė sankryža, išorinis spindulys, vidinis spindulys, važiuojamosios dalies plotis, struktūrinės pažaidos.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai