Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2011, Vol VI, No 3, p. 193-200


Gediminas Marčiukaitis, Remigijus Šalna, Bronius Jonaitis, Juozas Valivonis

Tiltų gelžbetoninių perdangų ir pamatų plokščių praspaudimo zonos dispersinio armavimo skaičiavimo modelis

 
Plieninio dispersinio plaušo naudojimas monolitinių gelžbetonių konstrukcijų jungtyse yra seniai žinomas kaip gera papildomo armavimo alternatyva dėl chaotiško dispersinio plaušo išsidėstymo esant sudėtingam įtempių būviui. Deja, gerai žinomų skaičiavimo metodų ir modelių analizė parodė, kad skaičiuojant net ir nearmuotų dispersiniu plaušu konstrukcijų praspaudimo stiprį nėra vieningos nuomonės atliekant skaičiavimus. Egzistuojantys praspaudimo su dispersiniu plaušu skaičiavimo modeliai daugiausia pagrįsti empiriniais koeficientais arba reikalauja tiesioginių papildomų eksperimentinių tyrimų, o tai sunkina praktines projektavimo galimybes. Be to, betonų, armuotų dispersinių plaušu, tampriosios ir plastinės savybės yra nepakankamai išnagrinėtos, nes taip pat nėra sukurta gerai pagrįstos teorijos. Šio straipsnio tikslas – pateikti plieniniu dispersiniu plaušu armuotų konstrukcijų praspaudimo stiprio skaičiavimo modelį. Siūlomas praspaudimo skaičiavimo modelis vertina pagrindinius veiksnius, tokius kaip betono stipris, išilginė armatūra, dispersinio plieninio plaušo kiekis, tipas, geometrinės ir inkaravimosi savybės, ir dispersiškai armuoto betono plastinės deformacijos. Siūlomo praspaudimo stiprio su dispersiniu plaušu skaičiavimo modelio palyginimas su eksperimentiniais duomenimis rodo gerą rezultatų sutapimą (vidurkis – 1,12, kvadratinis nuokrypis – 0,08, variacijos koeficientas – 7 %).
 
Reikšminiai žodžiai: praspaudimo stipris, plieninis dispersinis plaušas, gelžbetonis, plastinės deformacijos, sudėtingas įtempių būvis.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai