ļ»æ Chao Liu, Dong Xu - Pleišėjimo įtaka įlinkių atsiradimui betoniniuose tiltuose su dėžinio skerspjūvio sijomis (Vol VII, No 2)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2012, Vol VII, No 2, p. 104-111


Chao Liu, Dong Xu

Pleišėjimo įtaka įlinkių atsiradimui betoniniuose tiltuose su dėžinio skerspjūvio sijomis

 
Pleišėjimo ir ilgalaikių įlinkių atsiradimo problema didesnio tarpatramio betoniniuose tiltuose su įtemptosiomis dėžinio skerspjūvio sijomis egzistuoja visame pasaulyje. Dėl šios problemos didelio tarpatramio betoninių tiltų naujos statybos mastai yra riboti. Tačiau žinios apie betoninių tiltų su dėžinio skerspjūvio sijomis pleišėjimą ir įlinkius kol kas yra nepakankamos, o daugelis taikomų stiprinimo metodų nepadeda pasiekti laukiamo rezultato. Šiame straipsnyje pristatytas erdvinio tinklelio modelis, taikomas įtempiams nustatyti visame tilto skerspjūvyje. Šiame modelyje atsitiktinių tinklelio elementų įtempių būklė gali būti dviašė plokštumoje. Taikant modelį imituojami betoninių tiltų su įtemptosiomis dėžinio skerspjūvio sijomis plyšiai ir įlinkiai. Modelis buvo taikytas plyšių ir įlinkių analizei atlikti esamame betoniniame tilte su dėžinio skerspjūvio sijomis ir (80 + 100 + 80) m tarpatramiais. Skaičiavimo rezultatai palyginti su realia esamo tilto būkle. Nustatyta, kad sijų pleišėjimas – vienas pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos įlinkių atsiradimui didelio tarpatramio betoniniuose tiltuose su įtemptosiomis dėžinio skerspjūvio sijomis. Erdvinio tinklelio modelis yra veiksminga priemonė, padedanti analizuoti betoninių tiltų su įtemptosiomis dėžinio skerspjūvio sijomis pleišėjimą ir įlinkių atsiradimą, ir yra verta tolesnio tyrimo.
 
Reikšminiai žodžiai: betoninis tiltas su dėžinio skerspjūvio sijomis, erdvinio tinklelio modelis, apatinės plokštės pleišėjimas, sienelės pleišėjimas, įlinkis, kirpimo įtempis, tempimo įtempis.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai