ļ»æ Stanislovas Kalanta, Juozas Atkočiūnas, Tomas Ulitinas, Andrius Grigusevičius - Tiltinių plieninių santvarų aukščio ir strypų skerspjūvių optimizavimas (Vol VII, No 2)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2012, Vol VII, No 2, p. 112-119


Stanislovas Kalanta, Juozas Atkočiūnas, Tomas Ulitinas, Andrius Grigusevičius

Tiltinių plieninių santvarų aukščio ir strypų skerspjūvių optimizavimas

 
Darbe nagrinėjami tampriųjų santvarinio tipo konstrukcijų optimalaus projektavimo uždaviniai, kuriais siekiama nustatyti minimalų konstrukcijos tūrį (masę), optimizuojant strypų skerspjūvius ir santvaros aukštį. Jie formuluojami kaip netiesiniai diskrečiojo optimizavimo uždaviniai. Santvaroje gali būti ne tik tempiamieji ar gniuždomieji elementai, bet ir lenkiamieji. Strypų skerspjūviai projektuojami iš plieninių valcuotųjų profiliuočių. Matematiniai uždavinių modeliai sudaromi taikant baigtinių elementų metodą ir atsižvelgiant į konstrukcijos stiprumo, standumo ir stabilumo reikalavimus. Suformuluoti netiesiniai diskrečiojo optimizavimo uždaviniai sprendžiami iteraciniu būdu, naudojant šiuolaikines kompiuterines technologijas – Matlab. Kiekvienoje iteracijoje koreguojami gniuždomųjų elementų klupumo koeficientai. Skerspjūvių sortimento (diskretiškumo) reikalavimai užtikrinami taikant šakų ir rėžių metodą.
 
Reikšminiai žodžiai: tampriai plastinė strypinė konstrukcija, diskretusis optimizavimas, baigtinių elementų metodas, netiesinės optimizacijos uždavinys.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai