ļ»æ Vilma Jasiūnienė, Donatas Čygas, Kornelija Ratkevičiūtė, Harri Peltola - Eismo saugumo lygių nustatymas Lietuvos valstybinės reikšmės automobilių keliuose (Vol VII, No 2)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2012, Vol VII, No 2, p. 129-136


Vilma Jasiūnienė, Donatas Čygas, Kornelija Ratkevičiūtė, Harri Peltola

Eismo saugumo lygių nustatymas Lietuvos valstybinės reikšmės automobilių keliuose

 
Europos Parlamento ir tarybos direktyvoje 2008/96/EB 2008 m. lapkričio 19 d. „Dėl kelių infrastruktūros saugumo valdymo“ yra numatyta, jog valstybės narės turi užtikrinti, kad kelių tinkle būtų atliekamas didelio avaringumo kelių ruožų klasifikavimas bei kelių tinklo saugumo lygių nustatymas. Esamų kelių saugumą būtina didinti nukreipiant investicijas į didžiausio avaringumo kelio ruožus ir (arba) į tuos kelio ruožus, kuriuose yra didžiausios nelaimingų atsitikimų mažinimo galimybės. Kelių tinklo saugumo valdymas taikomas eksploatuojamame kelių tinkle, jis apima saugaus eismo priemonių parinkimą, efektyvumo įvertinimą ir jų įdiegimą. Straipsnyje pateikiamas metodas, skirtas kelių ruožams iš viso kelių tinklo nustatyti ir reitinguoti, kurie savo grupėje turi didesnę nei vidutinę eismo įvykio tikimybę. Parenkant kelių ruožus, skirtus tinklo saugumo lygių nustatymo analizei, turi būti atsižvelgiama į galimą eismo įvykių sąnaudų sumažinimą. Kelio ruožai turi būti klasifikuojami į atskiras kategorijas. Kiekvienos kategorijos kelio ruožai išnagrinėjami ir suklasifikuojami pagal tokius su eismo saugumu susijusius veiksnius, kaip avaringumas, eismo srautas ir eismo rūšis. Šiame straipsnyje aprašoma, kaip Lietuvoje įgyvendinama kelių tinklo saugumo lygių nustatymo procedūra ir klasifikuojami didelio avaringumo kelių ruožai.
 
Reikšminiai žodžiai: eismo saugumas, eismo saugumo lygių nustatymas kelių tinkle, potencialiai pavojingų kelio ruožų nustatymas, homogeniniai kelių ruožai, sankryžos, avaringumo koeficientas.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai