ļ»æ Martins Zaumanis, Eric Olesen, Viktors Haritonovs, Guntis Brencis, Juris Smirnovs - Organinių ir cheminių šiltojo maišymo asfalto mišinių gamybos technologijų laboratorinis vertinimas ir naudojimas skaldos ir mastikos asfaltui (Vol VII, No 3)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2012, Vol VII, No 3, p. 191-197


Martins Zaumanis, Eric Olesen, Viktors Haritonovs, Guntis Brencis, Juris Smirnovs

Organinių ir cheminių šiltojo maišymo asfalto mišinių gamybos technologijų laboratorinis vertinimas ir naudojimas skaldos ir mastikos asfaltui

 
Šiltai maišyto asfalto mišinių gamybos technologijos leidžia gerokai sumažinti standartinio karštai maišyto asfalto mišinio gamybos ir klojimo temperatūrą. Turi ir kitų pranašumų: mažina šiltnamio efektą ir suvartojamos energijos kiekį, palengvina darbo sąlygas, pagerina mišinio klojumą ir tankinimą. Tačiau, siekiant plačiau naudoti šiltai maišyto asfalto mišinius, būtina įrodyti, kad jie turi tokias pačias arba geresnes mechanines savybes nei karštai maišyto asfalto mišiniai. Šiame straipsnyje aprašytas laboratorinis tyrimas, kurio metu įvertintos dvi skirtingos šiltai maišyto asfalto mišinių gamybos technologijos – cheminė (naudojant priedą Rediset WMX) ir organinė (naudojant priedą Sasobit), skirtos naudoti kartu su skaldos ir mastikos asfaltu. Dviejų tipų bitumo savybės, modifikavus bitumą dviem skirtingomis šiltai maišyto asfalto priedų dozėmis, buvo ištirtos tradiciniais empiriniais bandymo metodais ir dinaminiu šlyties reometru. Asfalto mišiniui bandyti naudotas SMA11 tipo mišinys. Pirmiausia nustatyti reikiami bandymo sąlygų pakeitimai asfalto standumo požiūriu. Rezultatai parodė, kad palyginimui su karštai maišyto asfalto mišiniu reikalingas mažiausiai dviejų valandų asfalto senėjimas prieš paruošiant bandinius. Asfalto bandiniai buvo paruošti esant keturioms skirtingoms sutankinimo temperatūroms ir taikant du sutankinimo metodus, t. y. Maršalo plūktuvą ir sukamąjį tankintuvą. Bandymo rezultatai parodė, kad karštai maišyto asfalto mišinio sutankinimo temperatūrą galima sumažinti iki 155 °C, o abiejų šiltai maišyto asfalto mišinių temperatūrą – iki 125 °C, išlaikant panašų tankumą ir mechanines charakteristikas, kai temperatūra svyruoja nuo vidutinės iki aukštos.
 
Reikšminiai žodžiai:  šiltai maišyto asfalto mišinys, bitumų reologija, standumas, senėjimas, liekamoji deformacija.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai