ļ»æ Paolo Discetti, Renato Lamberti - Daugiakriterinis sprendimų priėmimas projektuojant kelius – Vietri Sul Mare sankryžos pavyzdys (Vol VIII, No 1)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2013, Vol VIII, No 1, p. 10-18


Paolo Discetti, Renato Lamberti

Daugiakriterinis sprendimų priėmimas projektuojant kelius – Vietri Sul Mare sankryžos pavyzdys

 
Daugiakriterinis sprendimų priėmimas (angl. Context Sensitive Solutions) – tai sprendimų priėmimo būdas, kai atsižvelgiama į bendruomenės poreikius ir vietovės, kurioje planuojama įgyvendinti transporto infrastruktūros objektą, jautrumą. Sėkmingas daugiakriterinis sprendimų priėmimas – tai bendro ir daugiadalykio požiūrio į transporto objektų planavimą ir projektų vystymą rezultatas. Straipsnyje aprašytas autorių sudarytas hierarchinis modelis, palengvinantis daugiakriterinį sprendimų priėmimą. Modelį sudaro įvairūs vertinimo kriterijai ir kokybiniai požymiai, padalyti į dvi kategorijas: techniniai ir aplinkosauginiai makrokriterijai. Tyrimui atlikti pasirinkta Italijos pietuose esančios sankryžos rekonstrukcija. Taikant tam tikrus indeksus įvertintos projektuotojų ir kitų projekto dalyvių pateiktos alternatyvos, kurios vėliau buvo apdorotos remiantis modeliu. Modelio taikymas leido pasirinkti geriausią sprendimą esamoje jautrioje vietovėje, o gauti rezultatai patvirtino ir sudaryto modelio, ir atliktos procedūros tinkamumą. Tai naudinga priemonė, padedanti priimti sprendimus ir įveikti darbinius sunkumus, atsirandančius projektavimo ir vertinimo etapuose.
 
Reikšminiai žodžiai: daugiakriterinis sprendimų priėmimas, transporto infrastruktūros planavimas, estetinė ir vizualinė kelių projektavimo kokybė.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai