ļ»æ Viktors Haritonovs, Martins Zaumanis, Guntis Brencis, Juris Smirnovs - Asfaltbetonio mišinio eksploatacinės savybės naudojant dolomito smėlio atliekas ir bazinės deguonies krosnies plieno šlako užpildą (Vol VIII, No 2)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2013, Vol VIII, No 2, p. 91-97


Viktors Haritonovs, Martins Zaumanis, Guntis Brencis, Juris Smirnovs

Asfaltbetonio mišinio eksploatacinės savybės naudojant dolomito smėlio atliekas ir bazinės deguonies krosnies plieno šlako užpildą

 
Spartus transporto apkrovų augimas Latvijoje skatina didinti asfaltinių dangų keliamąją galią stambiose magistralėse. Latvijoje randamo dolomito ir smiltainio mechaninis stipris nepakankamas, todėl, tiesiant stambias magistrales, mineralinės medžiagos atvežamos iš kitų šalių, o tai didina sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį. Kita vertus, Latvijos bazinėse deguonies krosnyse pagaminami dideli kiekiai geros kokybės plieno šlako. Pastaraisiais dešimtmečiais buvo kaupiamos ir dolomito smėlio atliekos, kurių kiekis pasiekė milijoną tonų ir sparčiai didėja. Toks didelis technologinių atliekų kiekis turi būti naudojamas maksimaliai efektyviai. Patirties trūkumas naudojant plieno šlaką ir dolomito smėlio atliekas skatina kuo greičiau atlikti jų eksploatacinių savybių vertinimą. Šiame straipsnyje pateikti tankiosios granuliometrinės sudėties AC 11 asfaltbetonio mišinių bandymo rezultatai. Mišinių gamybai panaudoti keturių rūšių užpildai: plieno šlakas, dolomito smėlio atliekos, tradicinis įvežamasis dolomitas ir tradicinė vietinė kvarcinio smėlio skalda. Jų proporcijos buvo parinktos taip, kad pagamintas mišinys atitiktų reikalavimus, keliamus liekamajai deformacijai ir standžiui. Gautų rezultatų analizė parodė, kad mišiniai su plieno šlaku ir dolomito smėlio atliekomis arba netradicinis mineralinių medžiagų derinys su dolomito, kvarcinio smėlio skaldos ir dolomito smėlio atliekomis buvo labai atsparūs plastinėms deformacijoms ir nuovargio defektams. Šie mišiniai gali atitikti, o kai kuriais atvejais gerokai viršyti šalies techninius reikalavimus asfaltbetoniui, naudojamam didelių apkrovų magistralėse.
 
Reikšminiai žodžiai: bazinės deguonies krosnies plieno šlakas, dolomito smėlio atliekos, asfaltbetonio mišinys, liekamoji deformacija, rato pėdsako bandymas, nuovargis.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai