ļ»æ Vaidas Martinkus, Arnoldas Norkus, Tautvydas Statkus, Daiva Žilionienė - Įtempių, sukeltų smėlio pagrinde įspaudžiant ir apkraunant trumpą spraustinį pamatą, eksperimentinis tyrimas (Vol IX, No 1)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2014, Vol IX, No 1, p. 10-16


Vaidas Martinkus, Arnoldas Norkus, Tautvydas Statkus, Daiva Žilionienė

Įtempių, sukeltų smėlio pagrinde įspaudžiant ir apkraunant trumpą spraustinį pamatą, eksperimentinis tyrimas

 
Mokslinėje literatūroje galima rasti eksperimentinių ir analitinių tyrimo studijų, kurių pagrindinis tikslas – gauti kuo daugiau informacijos, galinčios padėti prognozuoti spraustinio polio ir jo pagrindo sąveiką jo įrengimo ir apkrovimo metu. Sąveikos tarp polio ir jo pagrindo daugiakriteris uždavinys labai sudėtingas, dėl to vis dar nėra iki galo išspręstas. Eksperimentiniai polio pagrindo įtempių būvio tyrimai padeda nustatyti jo suirties mechanizmą nusakančius kriterijus. Straipsnyje pateikiami dviejų tipų modelinių polių bandymai. Pirmojo tipo bandymai parodė tangentinių ir normalinių įtempių pasiskirstymą tam tikruose spraustinio polio paviršiaus ruožuose statinės apkrovos bandymo metu. Antrojo tipo bandymai parodė radialinių įtempių pasiskirstymo trajektorijas įspaudžiant polį. Atlikti bandymai atskleidė tai, kad bandant statinio spraustinį polį didžiausieji tangentiniai įtempiai koncentruojasi ties jo galu. Tyrimas taip pat atskleidė, kad spraustinio polio įspaudimo į gruntą metu radialiniai įtempiai labai išauga tuomet, kai polio galas patenka į šoninio slėgio matuoklių nuskaitymo plokštumą.
 
Reikšminiai žodžiai: spraustinis polis, šoninė trintis, tangentiniai įtempiai, normaliniai įtempiai, nesankabusis gruntas, laikomoji galia.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai