ļ»æ Imran Hafeez, Mumtaz Ahmad Kamal, Muhammad Waseem Mirza - Skaldos ir mastikos asfalto provėžų susidarymo potencialo vertinimas, naudojant rato pėdsako ir dinaminio modulio bandymus (Vol IX, No 4)

Vilnius Gediminas Technical UniversityRiga Technical UniversityTallinn University of TechnologyBaltic Road Association

 

Abstracted in databases:
Thomson SCIE: Science Citation Index ExpandedTM (Web of Science), INSPEC, EBSCO, TRIS/TRIS Online, VINITI, CSA's ERD, CSA/ASCE (CSA's TRD), SCOPUS (Elsevier Database)

2015 Impact Factor: 0.519 ©2015 Thomson Reuters, 2015 Journal Citation Report®

ISSN 1822-427X print
ISSN 1822-4288 online
 

 

 
 

"The Baltic Journal of Road and Bridge Engineering"
Vilnius: Technika, 2014, Vol IX, No 4, p. 325-332


Imran Hafeez, Mumtaz Ahmad Kamal, Muhammad Waseem Mirza

Skaldos ir mastikos asfalto provėžų susidarymo potencialo vertinimas, naudojant rato pėdsako ir dinaminio modulio bandymus

 
Praeityje skaldos ir mastikos asfalto su skirtingos granuliometrinės sudėties užpildais provėžų susidarymo potencialas buvo vertinamas daugiausia vienašiu gniuždymo bandymu, o tai nėra vienintelis bandymas leidžiantis prognozuoti realias eksploatacines šios medžiagos savybes. Pačiais tinkamiausiais laboratoriniais bandymais laikomi dinaminiai ir rato pėdsako bandymai. Šiame darbe paruošti keturi skaldos ir mastikos asfalto mišiniai naudojant PG 58-22 rišiklį, Viatop plus CT-40 pluoštą ir keturių granuliometrinių sudėčių užpildus, kurių maksimalus dydis – 9,5 mm, 12 mm, 19 mm ir 25,4 mm. Norint įvertinti užpildo granuliometrinės sudėties įtaką, naudotas vienodos rūšies bitumas, mineraliniai milteliai ir pluoštas. Mišiniai išbandyti ir įvertinti taikant abiejų minėtų bandymų procedūras skirtingose temperatūrose. Tiems parametrams, kurie daro didžiausią tiesioginę įtaką provėžų gyliui, nustatyti sudarytas regresijos modelis naudojant rato pėdsako bandymo duomenis. Modelio statistika rodo puikų (0,92) determinanto laipsnį ir 0,29 santykinį tikslumą. Iš dinaminio modulio kreivių, naudojant Witczako lygtis, išvestos sigmoidinės funkcijos ir palygintos su ankstesniais tyrimais. Koreliacija tarp rato pėdsako ir dinaminio modulio buvo nustatyta trimis dažnio lygiais. Tyrimas parodė, kad, kalbant apie skaldos ir mastikos mišinius, yra gera priklausomybė tarp rato pėdsako ir dinaminio modulio.
 
Reikšminiai žodžiai: danga, skaldos ir mastikos asfaltas, provėžų susidarymo potencialas, užpildas, regresijos modelis, rato pėdsako bandymas.

Read full article (restricted access)

view contents of entire journal number    |    switch abstract language to English, Latvian or Estonian

 

 
 

 

© Vilnius Gediminas Technical University, 2006 - 2018   |   Web Design   

Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai